WHITECHEM PU-450 SZARA Membrana poliuretanowa 20kg
Pliki do pobrania:
Opis
Whitechem PU-450 jest to poliuretanowa membrana hydroizolacyjna o podwyższonej elastyczności (minimum 450%) i twardości, stabilna na UV. Nadaje się do izolacji wewnętrznych oraz zewnętrznych. Mostkuje pęknięcia do 2 mm. Odporna na przebicia korzeni. Jednokomponentowa membrana powoduje, że hydroizolacje bezszwowe stają się doskonałą alternatywą dla tradycyjnych hydroizolacji bitumicznych dachów płaskich, balkonów, tarasów oraz hydroizolacji obszarów bez dużego ruchu pieszych. Nie ma konieczności ściągania starych izolacji (np. papy), a przy tym kosztów związanych ze zrywaniem i utylizacją.
Zalety i właściwości:
- Doskonała przyczepność do podłoża.
- Doskonałe rozwiązanie do zabezpieczania dachów płaskich, również takich, po których się chodzi.
- Wysoka wytrzymałość mechaniczna.
- Odporna na zastoiny wody.
- Oszczędność pieniędzy i czasu - nie trzeba zrywać starej izolacji.
- Bardzo łatwa aplikacja (wałkiem, pędzlem lub natryskowo), niewymagająca specjalistycznej wiedzy budowlanej.
- Zachowuje elastyczność w szerokim zakresie temperatur od -40°C do +80°C.
- Odporna na warunki atmosferyczne i światło UV.
- 100% gwarancji szczelności (brak łączeń technologicznych).
- Bardzo ekonomiczna (zużycie 1,5 -1,8 kg/m2).
Zastosowanie:
- Dachy, balkony, tarasy.
- Hydroizolacja podtynkowa i na płytkach w toaletach, łazienkach, kuchniach i innych mokrych pomieszczeniach.
- Fundamenty i ściany betonowe.
- Kwietniki, skrzynie do sadzenia.
- Stare membrany dachowe, bitumy i powierzchnie akrylowych produktów hydroizolacyjnych.
- Na produktach do izolacji termicznej (pianka poliuretanowa, EPS, XPS itd.).
- Powierzchnie szklane, metalowe i drewniane.
Whitechem PU-450 – aplikacja
Warunki nakładania Powierzchnia musi być wystarczająco stabilna. Nie należy nakładać na beton jastrychowy. Świeży beton powinien schnąć przez co najmniej 28 dni przed nałożeniem membrany. Temperatura powierzchni i otoczenia powinna wynosić co najmniej 5°C i nie więcej niż 35°C. Względna wilgotność powietrza powinna być mniejsza niż 80%. Maksymalna wilgotność powierzchni powinna wynosić 4% dla nakładanych powierzchniowo podkładów poliuretanowych (Whitechem Primer 90) i do 6% dla podkładów epoksydowych (Whitechem Primer 80).
Przygotowanie powierzchni Powierzchnia musi być stabilna, czysta, sucha, zabezpieczona przed wilgocią i wolna od kurzu, oleju, smaru i luźnych materiałów. Wszelkie słabo przylegające materiały i starsze powłoki powinny zostać usunięte, a powierzchnia powinna zostać dokładnie umyta i oczyszczona mechanicznie lub chemicznie. Szczeliny dylatacyjne i łączenia podłoża najlepiej wypełnić uszczelniaczem poliuretanowym (Whitechem WP-35)
Podkład (gruntowanie) Przed nałożeniem Whitechem PU-450 należy zastosować odpowiedni podkład w zależności od podłoża. W przypadku podłoży betonowych, płytek/kafli proponuje się zastosowanie podkładu epoksydowego (Whitechem Primer 80) w razie potrzeby nawet w dwóch warstwach. Można nakładać go pędzlem, wałkiem lub szpachlą. Preferowana metoda aplikacji polega na nałożeniu równomiernie podkładu wałkiem i następnie rozprowadzeniu go. Wydajność produktu to ~0,4-0,5 kg/m² w zależności od przygotowanego podłoża. Na powierzchnie pokryte papą/membranami bitumicznymi, starymi membranami elastomerowymi (poliuretanowe, polimerowe), PCV, blachą, drewnem należy użyć gruntu poliuretanowego (Whitechem Primer 90).
Aplikacja Przed nałożeniem membrany Whitechem PU-450 na zagruntowaną powierzchnię, należy ją wymieszać mieszadłem elektrycznym przez 3-4 minuty, przy niskiej prędkości (300-400obr./min). Nie mieszaj z dużą prędkością przez dłuższy czas, aby zapobiec powstawaniu pęcherzyków powietrza. Przygotowany materiał nanosi się na powierzchnię za pomocą pędzla, wałka lub natrysku bezpowietrznego, w co najmniej 2 warstwach (W odstępie min. 12-36 godzin). Każda warstwa powinna być nakładana w kierunku pionowym lub innym niż poprzednia. Pęknięcia i rysy w powierzchni oraz połączenia pionowe i poziome powinny być wzmocnione włókniną poliestrową po nałożeniu pierwszej warstwy.
W przypadku aplikacji pod płytki/kafle, zaleca się rozsypanie piasku kwarcowego podczas nakładania na ostatnią warstwę produktu, gdy jest on jeszcze świeży, w celu zwiększenia przyczepności warstwy kleju do płytek.
UWAGA! Podczas mieszania i nakładania należy nosić gumowe rękawice i okulary, aby chronić skórę i oczy przed ekspozycją. Nie dodawać do produktu żadnych obcych substancji ani wody.
Ostateczne użytkowanie Całkowite utwardzenie powłoki następuje ok. 7 dni po nałożeniu ostatniej warstwy, w zależności od warunków atmosferycznych. W tym okresie zaleca się, aby dostęp do obszaru aplikacji był zabroniony.
Zużycie Poniższe wartości są obliczone teoretycznie i nie uwzględniają konieczności stosowania dodatkowego materiału w zależności od stanu powierzchni, profilu, różnic niwelacyjnych i ubytków.
- Minimalne całkowite zużycie: 1.5 – 1.8kg/m2