Indywidualne ceny dla wykonawców, zapraszamy do kontaktu - tel.: (+48) 571 535 335
do kasy suma: 0,00 zł
Renowacja dachów płaskich
Błędy przy hydroizolacji dachów płaskich: jak ich uniknąć.

Dach płaski kojarzy nam się z przemysłowymi i mieszkalnymi budynkami wznoszonymi w drugiej połowie ubiegłego wieku. Później zaczęto go zastępować bardziej nachylonymi formami, by z początkiem XXI wieku powrócił ze zdwojoną mocą! Ze względu na swą praktyczność, łatwość budowy i utrzymania, dachami płaskimi pokrywa się obecnie większość budynków wielorodzinnych, publicznych i przemysłowych. Wykorzystuje się do tego najnowsze rozwiązania technologiczne i budowlane. Co jednak z dachami płaskimi wznoszonymi dziesiątki lat temu? Jak przeprowadzić ich renowację? Tu z pomocą przychodzą rozwiązania techniczne: montażowe i izolacyjne. Jednym z nich jest technologia Whitechem 450 – system, który umożliwia szybkie i bezproblemowe przeprowadzenie niezbędnych napraw na dachach płaskich.

 

Naprawa dachów płaskich – dlaczego?

Każdy dach płaski wymaga skutecznego i przede wszystkim systematycznego sprawdzania jego stanu. Tylko dokładne kontrole dachu są w stanie zweryfikować jego bezawaryjność i zapewnić bezpieczne użytkowanie. Ponieważ jest on narażony na działanie różnych warunków atmosferycznych, może w konsekwencji napotkać wiele problemów. Podczas cyklicznego przeglądu, wzywani do pomocy dekarze sprawdzają i oceniają, nie tylko stan techniczny połaci dachowej pod kątem występujących miejscowych pofałdowań, zmarszczeń czy ubytków posypki, ale również obserwują czy pojawiły się mikropęknięcia papy.

 

Co zatem w przypadku, kiedy na dachu użytkowanym od wielu lat zostaną zlokalizowane pewne odchylenia od normy? Wtedy należy niezwłocznie zlikwidować i naprawić wszelkie nieprawidłowości. Warto skorzystać wówczas z pomocy profesjonalnych wykonawców i zastosować produkty, które pozwolą na łatwe wyeliminowanie usterki dachu. Jednym z nich jest Whitechem 450 technologia, która przy pomocy jednej warstwy membrany bitumicznej nałożonej na starą papę zapewnia szczelność, jednocześnie osuszając połać dachową. Pozostawienie poprzedniej warstwy i zastosowanie tak nowoczesnego produktu czyni to rozwiązanie niezwykle ekologicznym i ekonomicznym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl